Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Jak powinien wyglądać odpowiedni strój do pracy w biurze?

Jak powinien wyglądać odpowiedni strój do pracy w biurze?

Data publikacji 20 listopada 2020


Mimo wielu zmian w dzisiejszym życiu w pracy biurowej wciąż obowiązują stałe od lat kanony. Najbardziej tyczy się to stroju do pracy w biurze, tutaj nie ma żadnych odstępstw i żadnego kompromisu. W myśl zasady: jak cię widzą, tak cię piszą, biurowy pracownik ma mieć strój adekwatny do pracy biurowej. i zgodny z biurowym dress codem.

Dress code w biurze dla mężczyzn i kobiet

Odpowiedni strój do pracy w biurze został wyznaczony przez pewnego typu dress code. Od danego ubioru zależy fakt, jak taka osoba, pracująca w biurze, będzie postrzegana przez klientów i kontrahentów. Mężczyźni w tym przypadku powinni zawsze postawić na klasykę i wybrać garnitur plus koszula plus krawat. Przy czym ten ostatni nie powinien być zbyt ciężki i pstrokaty oraz zawsze dopasowany do postury swojego właściciela.
Biurowy dress code dla pań to rozwiązania konserwatywne. Kobiety przez wiele lat walczą by w pracy liczyły się ich kompetencje aniżeli długie nogi i zgrabna figura, dlatego też powinny być ubrane stonowanie acz eleganckie, ale nie krzykliwie.
Odpowiednie kolory dla pań, pracujących w biurze to czerń, granat, biel i różnego rodzaju odmiany szarości. Dlatego też każda z nich powinna mieć w szafie dobrze skrojone garsonki w tych właśnie kolorach oraz eleganckie białe bluzki. Na nogach powinny być rajstopy lub pończochy, ponieważ gołe nogi dają bardzo nieprofesjonalny wygląd.
Kolor czerwony czy odcienie brązu biurowego ubrania mogą się pojawić, ale tylko w formie dodatków i delikatnego, lekko zauważalnego akcentu.

Najważniejszy jest umiar

Zarówno u mężczyzn jak i u kobiet odpowiedni strój do pracy w biurze charakteryzować się powinien umiarem. Nigdy tutaj nie można za dużo przesadzić i założyć na przykład za dużo biżuterii. Umiar w ubraniu pozwala skupić uwagę na swoich kwalifikacjach. Dlatego ważny jest też rodzaj makijażu, który powinien być delikatny. Ponadto zbyt krótkie spódniczki, zbyt głębokie dekolty też nie są zbyt dobrze widziane w biurowej pracy.
Umiar powinien też obejmować zapach perfum. Pracując w biurze nie można roztaczać zbyt intensywnych zapachów użytych rano wód toaletowych. Dotyczy to zarówno panów jak i pań. Ponadto zapachy nie powinny być mdlące ani duszące.
Odpowiedni strój do pracy w biurze z zastosowaniem wszelkich reguł biurowego dress codu sprawi, że ludzie będą danych pracowników postrzegać jako osoby profesjonalne, znające ogólnie panujące zasady w danym miejscu. Pracownicy będą odbierani jako rzetelni w momencie kiedy ich ubiór będzie dobrze o nich świadczył i nie wystawiał ich przed szereg.

Filmy produktowe

Redakcja gagaface.pl

Redakcja "GagaFace" to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści dotyczące domu i ogrodu, lifestyle'u, mody, urody i zdrowia. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie, co pozwala na dostarczanie czytelnikom wartościowych i inspirujących treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?