Strona główna
Praca
Tutaj jesteś
Praca Biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe jako stabilny biznes na czas kryzysu

Data publikacji 29 czerwca 2021

Ostatnie miesiące pandemii mocno odcisnęły się na tysiącach biznesów. Przedsiębiorcy częściej niż zwykle radzili się księgowej lub szukali pomocy biura rachunkowego. Fachowa pomoc przydała się np. przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie z tarcz dla firm. Droga do zawodu księgowego prowadzi przez finanse i rachunkowość. Czy warto inwestować w ten kierunek studiów?

Duży popyt, spora konkurencja

Własny biznes to kusząca propozycja dla osób kreatywnych. Bez względu na dziedzinę trzeba prowadzić księgowość swojej firmy. Część osób zajmuje się samodzielnie swoimi finansami. Większość jednak woli zlecić to zadanie fachowcom. Ci najczęściej ukończyli finanse i rachunkowość, lub kursy księgowości. Znają przepisy, uczą się też na bieżąco ich aktualizacji. Zainteresowanie usługami biura nie maleje, mimo że coraz więcej spraw urzędowych, także finansowych, można załatwić online. Czujesz się dobry w rachunkach? Na rynku jest spora konkurencja, ale dobry specjalista zawsze znajdzie dla siebie pracę.

Biuro rachunkowe jako pomoc dla przedsiębiorcy

Polski rynek pracy ma zaskakująco dużą ilość jednoosobowych działalności gospodarczych. Wiele osób nie może liczyć na zatrudnienie na etat, dlatego inwestuje we własną firmę. Uproszczona ścieżka rejestracji takich podmiotów ośmieliła do małego biznesu nawet tych, którzy byli sceptyczni. Niestety, przedsiębiorca staje jednocześnie przed gąszczem przepisów. Skończyłeś finanse i rachunkowość? Sprawdź, gdzie będziesz więcej zarabiać, w obecnym miejscu pracy, czy zakładając biuro rachunkowe. W tej drugiej opcji wesprzesz tych, dla których prawo finansowe stanowi wielką zagadkę.

Obsługa małych i dużych podmiotów

Finanse i rachunkowość to kierunek dla osób, które odnajdują się w świecie cyfr. Sprawnie liczą, ale też potrafią doradzić swoim klientom, jaka opcja jest dla nich korzystniejsza. Dotyczy to np. możliwości wspólnego rozliczania podatków. Każdego roku powstaje tysiące firm, które potrzebują kompleksowej obsługi rachunkowej. Wiele z nich zakończy swoją działalność jeszcze przed upływem roku. Bywa, że przyczyną są niewłaściwie prowadzone finanse. Biura rachunkowe obsługują duże i małe biznesy. Niektóre firmy mają swoich księgowych, ale dodatkowo konsultują się z podmiotami zewnętrznymi. Wszystko po to, aby uniknąć kosztownych błędów.

Kto może otworzyć biuro rachunkowe?

Największe kompetencje mają absolwenci wydziałów finanse i rachunkowość oraz ekonomia. Od kilku lat nie trzeba mieć wykształcenia kierunkowego, aby prowadzić biuro rachunkowe. Bardziej liczy się tzw. pełna zdolność do czynności prawnych. Kandydat nie może mieć na swoim koncie prawomocnego wyroku sądowego za przestępstwo, dotyczące obrotu gospodarczego, mienia, obrotu pieniędzmi, czy też papierami wartościowymi. Biuro rachunkowe musi mieć wykupione ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Biuro rachunkowe działa jako jednoosobowa działalność lub spółka – jawna, komandytowa bądź też komandytowo-akcyjna.

Filmy produktowe

Redakcja gagaface.pl

Redakcja "GagaFace" to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści dotyczące domu i ogrodu, lifestyle'u, mody, urody i zdrowia. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie, co pozwala na dostarczanie czytelnikom wartościowych i inspirujących treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?