Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda Dieta ketogeniczna wady i zalety

Dieta ketogeniczna wady i zalety

Data publikacji 23 grudnia 2020


Dieta ketogeniczna jest wyjątkowa ze względu na bardzo wysoką zawartość tłuszczu i bardzo niskie spożycie węglowodanów. Powoduje w miarę szybką utratę wagi, może również przynosić pewne korzyści zdrowotne. Jednak, jak każdy sposób odżywania polegający na wykluczeniu pewnych rodzajów pożywienia, dieta ketogeniczna ma również wady.

Dieta ketogeniczna zalety

Epilepsja: Dieta ketogeniczna została po raz pierwszy zastosowana klinicznie w leczeniu napadów padaczkowych. Od wielu lat jest ona stosowany do skutecznego ograniczania napadów epilepsji, a badania potwierdzają korzyści przeważające wszelkie wady.

Utrata masy ciała: Na początku tej diety występują duże zmiany metaboliczne. Poprawiają się parametry zdrowotne związane z nadwagą, takie jak insulinooporność, wysokie ciśnienie krwi, podwyższony poziom cholesterolu i trójglicerydów.

Cukrzyca typu 2: Ograniczenie węglowodanów może mieć bezpośredni wpływ na stężenie glukozy, obniżając je z czasem. Może to być prosty sposób na kontrolowanie cukrzycy. Jednak przed zastosowaniem tej strategii należy skonsultować się z dietetykiem, ponieważ zdrowa dieta i kontrola węglowodanów mogą przynieść takie same rezultaty.

Dieta ketogeniczna wady

Niedobory składników odżywczych: ponieważ wykluczone są całe grupy żywności, składniki odżywcze zwykle występujące w żywności, takiej jak pełne ziarna i owoce, które są ograniczone w diecie, mogą prowadzić do niedoborów, zwłaszcza jeśli dieta jest przestrzegana nieprawidłowo. Podczas spożywania tak dużych ilości tłuszczu konieczne jest uwzględnienie szerokiej gamy produktów spożywczych. Każda grupa żywności oferuje inne podstawowe wartości odżywcze. Skoncentruj się na mięsie, owocach morza, warzywach i niektórych roślinach strączkowych, aby upewnić się, że otrzymujesz błonnik, witaminy z grupy B i minerały, takie jak żelazo, magnez i cynk. Najlepiej skonsultować się z dietetykiem, aby zminimalizować możliwość wystąpienia jakichkolwiek niedoborów.

Keto grypa: Podczas zmiany diety możesz odczuwać nieprzyjemne skutki uboczne znacznego ograniczenia węglowodanów, czasami nazywane „grypą keto”. Głód, bóle głowy, nudności, zmęczenie, drażliwość, zaparcia i „mgła” mózgowa mogą trwać wiele dni. Sen i nawodnienie pomogą, ale początek tej diety może być nieprzyjemny.

Przestrzeganie diety : Dla większości osób przestrzeganie diety bardzo wysokotłuszczowej może być trudne. Jedzenie wąskiej grupy potraw może dosyć szybko stać się zbyt monotonne, a rezygnacja z ulubionych dań może okazać się trudna w dłuższym okresie czasu.

Zdrowie jelit: Korzystanie z toalety może być trudne, ponieważ wyeliminowanie z diety produktów pelnoziarnistych i owoców znacznie obniży spożycie błonnika. Nie jest to dobre dla zdrowia jelit.

Filmy produktowe

Redakcja gagaface.pl

Redakcja "GagaFace" to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści dotyczące domu i ogrodu, lifestyle'u, mody, urody i zdrowia. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie, co pozwala na dostarczanie czytelnikom wartościowych i inspirujących treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?