Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda Podstawa pielęgnacji skóry

Podstawa pielęgnacji skóry – co stosować?

Data publikacji 22 sierpnia 2023

Zdrowy, zadbany wygląd skóry zależny jest od stanu zdrowia oraz regularnej pielęgnacji z użyciem odpowiednio dopasowanych kosmetyków. Wysokiej jakości produkty w połączeniu ze zdrowym trybem życia pozwolą Ci cieszyć się piękną skórą w każdym wieku.

Jak pielęgnować skórę na co dzień?

Pielęgnacja cery jest procesem wieloetapowym i niezależnie od wieku oraz stanu zdrowia musisz dbać o swoją skórę, dostarczając jej składników nawilżających i odżywczych. To jednak nie wszystko. W codziennej pielęgnacji skóry bardzo ważna jest kolejność oraz systematyczność. Każdorazowo, rytuał pielęgnacyjny rano i wieczorem rozpoczynaj od delikatnego oczyszczania skóry, następnie przejdź do tonizowania, pozwalającego domknąć pory. Co jakiś czas złuszczaj skórę i stosuj maseczki nawilżające oraz odżywiające. Na co dzień, po oczyszczeniu skóry używaj nawilżającego kremu, który pozwoli zachować odpowiedni poziom nawilżenia. 

Podstawa pielęgnacji skóry – jakie efekty?

Codzienne oczyszczanie twarzy oraz nawilżanie jej z pomocą kremu o naturalnym, łagodnym składzie zapewnia doskonały efekt w postaci zdrowo wyglądającej, elastycznej, odpornej na przesuszenie skóry. Czy krem z kwasem hialuronowym jest odpowiedni na co dzień? Kwas hialuronowy jest substancją, naturalnie występującym w naszym organizmie, dlatego warto stosować go jako składnik kosmetyków. Bezpieczny w codziennym stosowaniu kwas hialuronowy doskonale wpływa na nawilżenie skóry, a dodatkowo zapewnia efekt elastycznej, odżywionej cery. Ten składnik znany jest ponadto ze swoich właściwości wypełniających. Krem z kwasem hialuronowym oraz z dodatkiem aloesu nie tylko utrzymuje nawilżenie i elastyczność skóry, ale koi, łagodzi podrażnienia i wpływa na zachowanie prawidłowo działającej bariery ochronnej. 

Jak dbać o skórę poza stosowaniem kosmetyków?

Pielęgnacja skóry jest podstawą jej zdrowego wyglądu, niezależnie od płci i wieku. Poza codzienną dbałością o jej doskonały wygląd z pomocą kosmetyków warto jednak zapewnić sobie odżywienie od wewnątrz ora z zewnątrz. Zadbaj o zdrową dietę, obfitą w tłuszcze roślinne, owoce i warzywa. Unikaj tłustych, ciężkostrawnych potraw, cukru i soli. Staraj się nie dostarczać swojemu organizmowi toksyn w postaci używek, produktów żywnościowych wysoko przetworzonych, konserwantów, sztucznych barwników. Dbaj o regularne uprawianie sportu oraz odpowiednią ilość snu w cyklu dobowym. Utrzymuj prawidłowa higienę ciała oraz wagę. Dzięki temu stan Twojej skóry będzie dobry i codzienna pielęgnacja wystarczy, by zachować jej zdrowy wygląd.

Co może wpływać na poprawę kondycji skóry?

Jeżeli zastanawiasz się, co może być przyczyną pogorszenia się stanu Twojej skóry przede wszystkim zwróć uwagę na stan zdrowia swojego organizmu. Jeśli chorujesz, przyjmujesz leki lub jesteś w słabszej formie, odbije się to na stanie Twoje skóry, włosów, paznokci. Spory wpływ na wygląd skóry ma zmęczenie i stres. W odpowiedzi na silne, negatywne emocje skóra może wyglądać gorzej. Zwróć uwagę na zanieczyszczenia, napływające z zewnątrz. Zimą skóra narażona jest na wpływ smogu, który może ją zanieczyszczać. By poprawić kondycję swoje skóry, która zaburzona została na skutek zewnętrznych i wewnętrznych czynników warto zastosować skoncentrowane serum, dopasowane do jej potrzeb oraz odżywiać ją od wewnątrz, uzupełniając składniki odżywcze dietą i suplementacją. Zrezygnuj z alkoholu i niezdrowego jedzenia, a szybko zauważysz zmiany w wyglądzie skóry. 

Materiał zewnętrzny

Filmy produktowe

Redakcja gagaface.pl

Redakcja "GagaFace" to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści dotyczące domu i ogrodu, lifestyle'u, mody, urody i zdrowia. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie, co pozwala na dostarczanie czytelnikom wartościowych i inspirujących treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?