Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Gdzie pożyczyć pieniądze, aby było tanio i szybko?

Data publikacji 27 maja 2022


Czasami sytuacja życiowa i chwilowa utrata płynności finansowej zmusza kogoś do poszukiwania alternatywnych sposobów na zdobycie pieniędzy. Wiąże się to nie tylko z przejściowym kryzysem, ale także chęcią nabycia jakiejś droższej rzeczy za gotówkę. Wiele osób jest niecierpliwych, więc odkładanie oszczędności na wybrany cel oznacza dla nich zbyt długie czekanie. Gdy chcą już teraz spełnić swoje marzenia i potrzeby, zaczynają zastanawiać się, gdzie pożyczyć pieniądze. Opcji jest bardzo wiele, wystarczy wnikliwie się rozejrzeć.

Pożyczanie od rodziny i przyjaciół

Jeśli chodzi o niewielkie kwoty najprościej zwrócić się do bliskich osób z otoczenia. Wielu ludzi ma jednak pewne opory. Przede wszystkim, jest im wstyd i nie chcą przyznawać się rodzinie, że mają kłopoty, ponieważ traktują je jako osobistą porażkę. Boją się odmowy i surowej oceny ze strony krewnych czy przyjaciół. Pożyczki udzielane przez bliskich są korzystne finansowo, gdyż nie żądają oni dodatkowych opłat ani odsetek, lecz prośba o ratunek finansowy może narazić na szwank kruche relacje i skutecznie zniszczyć więzi międzyludzkie.

Kredyt bankowy lub pożyczka pozabankowa

Większość osób potrzebujących zastrzyku gotówki udaje się bezpośrednio do banków, ponieważ nieustannie są one kojarzone z zaufaniem i niezawodnością. Minusem takiego rozwiązania są przydługie procedury. Proces weryfikacji wnioskodawcy może trwać nawet kilka dni a czasami gotówka potrzebna jest od ręki. Posiadanie konta bankowego w określonym banku także nie jest jeszcze gwarancją, że kredyt zostanie przyznany. Banki oceniają przede wszystkim zdolność kredytową swoich klientów. Z pewnością nie dostanie finansowania bankowego osoba, która legitymuje się nieciekawą i negatywną historią kredytową. Mniej formalności wymagają działające na rynku firmy i instytucje pożyczkowe. Czasem przyznają wsparcie nawet osobom zadłużonym i z niekorzystnymi wpisami w BIK. W zamian jednak żądają dość znacznych opłat i odsetek. Warto wiedzieć, że nieuczciwe praktyki ze strony tego typu firm i nadmierne windowanie kosztów zostało ukrócone przez ustawę antylichwiarską.

Pożyczki od osób prywatnych

Obok produktów bankowych i ofert firm pożyczkowych spotyka się również propozycje pożyczek od osób prywatnych. Najczęściej są to inwestorzy i prominenci, którzy dysponują dużymi kwotami pieniężnymi i chcą z nich czerpać dochód pasywny. Dlatego też wprowadzają te środki w obieg, aby pracowały na siebie. Kodeks cywilny nakazuje, by każda pożyczka powyżej kwoty 500 zł została zawarta w formie pisemnej umowy. Pożyczkodawcy prywatni udzielają również finansowania np. w formie weksla, który zastępuje tradycyjną umowę. Uzyskanie pożyczki prywatnej może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które otrzymały odpowiedź odmowną w banku. Niemniej jednak, trzeba zachować szczególną ostrożność, ponieważ nie wszyscy prywatni oferenci są uczciwi i godni zaufania. Niektórzy mogą żerować na tym, że ktoś jest w potrzebie.

Pożyczki pod zastaw

Innym wyjściem są pożyczki pod zastaw, ale mogą z nich skorzystać tylko osoby, które posiadają coś wartościowego, co może stać się przedmiotem zastawu. W przypadku braku spłaty takiej pożyczki, przedmiot zastawu przechodzi na własność pożyczkodawcy. Więcej informacji znajdziesz na stronie finansowyrejs.pl

Pożyczki z zakładu pracy

Niektóre firmy zatrudniające pracowników dają możliwość skorzystania ze specjalnych funduszy pomocowych o niskim oprocentowaniu. Zakłady pracy dysponują np. Zakładowym Funduszem Świadczeń Socjalnych, Kasami Zapomogowo – Pożyczkowymi lub pożyczkami pochodzącymi ze środków obrotowych. Warto zorientować się w sytuacji w swojej firmie, gdyż finansowanie zakładowe jest jednym z najtańszych i najłatwiej dostępnych.

Filmy produktowe

Redakcja gagaface.pl

Redakcja "GagaFace" to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści dotyczące domu i ogrodu, lifestyle'u, mody, urody i zdrowia. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie, co pozwala na dostarczanie czytelnikom wartościowych i inspirujących treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?