Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda Problemy w pracy

Problemy w pracy- sytuacja, w której nie wolno dać sobie wejść na głowę i pozostać biernym

Data publikacji 28 grudnia 2020


Znane polskie porzekadło mówi, że bez pracy nie ma kołaczy. I trzeba uczciwie przyznać, iż w tym stwierdzeniu tkwi sporo racji. Niemniej z pracą bywa różnie- raz jest, a innym razem jej nie ma. Nawet stały etat nie gwarantuje, że nie dopadną nas problemy w pracy.

Jakie mogą być problemy w pracy?

Po pierwsze nadmiar służbowych obowiązków. Do tej sytuacji dochodzi zazwyczaj, gdy jest się liderem i to zdecydowanym w swoim zespole i przełożeni uważają, że mogą takiemu pracownikowi powierzyć nawet najcięższe i najbardziej czasochłonne zadania. Robią tak, gdyż są przekonani, że on i tak sobie poradzi bez względu na okoliczności.

Tego typu postawa skutkuje tym, że ów wybitna i skrupulatna jednostka jest wyraźnie przemęczone i nie ma zupełnie czasu na życie prywatne. Po drugie można w pracy paść ofiarą mobbingu, czyli słownego i nie tylko upokarzania ze strony przełożonego. Jest to o tyle niekorzystne zjawisko, że ono całkowicie odbiera chęci do pracy i mocno zaburza samoocenę osoby prześladowanej.

Co jeszcze przykrego może spotkać nas w pracy?

Po pierwsze obmowa ze strony współpracowników, którzy są ewidentnie zazdrośni o osiągane przez nas wyniki i pochwały ze strony kierownictwa. Po drugie istotnym kłopotem w miejscu pracy jest też niekompetencja zawodowa naszych kolegów. Zwykle kończy się to tak, że odwala się za nich najczarniejszą robotę, a oni i tak nie umieją tego docenić. I co gorsza, robią dosłownie wszystko, by przypisać sobie zasługi i mocno zapunktować w oczach przełożonego.

Zmorą pracowników są też nadgodziny. Przełożeni wręcz specjalizują się w ich pomnażaniu, bo im przecież zależy najbardziej na dotrzymaniu terminów. W razie wpadki to oni będą musieli pokryć koszty kar umownych. Szkoda tylko, że ta sytuacja najbardziej odbija się na najniższych rangą pracownikach, którzy muszą dwoić się i troić, żeby nie zawieść szefa. Cierpi na tym ich życie rodzinne, a nawet zdrowie.

Co zrobić, żeby pozbyć się problemów w pracy?

W przypadku nadgodzin i nadmiaru obowiązków sprawa jest prosta. Należy zdecydowanie zakomunikować szefowi, że nie może nas nadmiernie wykorzystywać, gdyż nikt nie jest ze stali. Poza tym każdy ma prawo do chwili wytchnienia i relaksu. W przypadku mobbingu wyjścia są dwa.

Pierwsze to założenie sprawy sądowej swojemu szefowi oprawcy i żądanie zadośćuczynienia za doznane krzywdy. Drugie to po prostu zmiana pracy i całkowite wymazanie przeżytego koszmaru ze swojej pamięci. Przy czym pierwsze rozwiązanie jest lepsze, bo dzięki niemu jest szansa, że winowajca poniesie zasłużoną karę.

Filmy produktowe

Redakcja gagaface.pl

Redakcja "GagaFace" to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści dotyczące domu i ogrodu, lifestyle'u, mody, urody i zdrowia. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie, co pozwala na dostarczanie czytelnikom wartościowych i inspirujących treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?