Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda Antresola w pokoju dziecięcym: dlaczego warto na nią postawić?

Antresola w pokoju dziecięcym: dlaczego warto na nią postawić?

Data publikacji 30 grudnia 2020


Antresola może się świetnie sprawdzić w dużych pomieszczeniach oraz tam, gdzie oszczędność miejsca staje się priorytetem. To praktyczne rozwiązanie również dla tych, którzy w pokoju dziecięcym chcą wyraźnie oddzielić część sypialną od tej, która ma służyć nauce oraz zabawie.

Czym jest antresola?

Antresola to nic innego, jak górna część pomieszczenia. Ma ona charakter otwarty, jest zatem jego integralną częścią, jednak ze względu na swe położenie, pozwala cieszyć się prywatnością. Z tego względu na antresolę chętnie stawiają właściciele kawalerek, w których pojawia się jeden większy pokój, oraz loftów, w których wielkie pomieszczenia są normą. Dzięki antresoli można w nim wydzielić przytulną sypialnię lub urządzić przytulny kącik do pracy. Antresole coraz częściej pojawiają się też w mieszkaniach kilkupokojowych, a szczególnie w tych, w których trzeba urządzić wygodny i wielofunkcyjny pokój dla dziecka lub dwójki dzieci, które muszą się zmieścić w jednym pomieszczeniu.

Jak urządzić antresolę w pokoju dziecięcym?

Najmniej problematyczna okazuje się antresola w pokoju dziecięcym. Tu można zrobić ją samodzielnie, można też postawić na zestawy mebli z antresolą.
Jakie rozwiązanie pojawia się w naszych domach najczęściej? Klasyczne rozwiązanie to zestaw mebli zwieńczonych antresolą, służącą jako miejsce do spania. Dla bezpieczeństwa, łóżko takie warto zabezpieczyć siatką, która uchroni dziecko przed upadkiem. Pod łóżkiem może się znaleźć i szafa, i biurko, a inwestycja w taki wielofunkcyjny mebel pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Dzięki temu dziecko może cieszyć się dodatkowym miejscem do zabawy, która dla kilkulatków jest sprawą bardzo ważną.

Antresola: praktyczne rozwiązanie i moc dobrej zabawy

Urządzenie antresoli w pokoju dziecięcym to nie tylko szansa na zaoszczędzenie tak cennej przestrzeni, ale i możliwość stworzenia ciekawej aranżacji. Przy odrobinie wyobraźni można sprawić, że antresola stanie się nie tylko wspaniałą ozdobą pokoju dziecięcego, ale i jedynym w swoim rodzaju placem zabaw.

Jakie aranżacje mogą się świetnie sprawdzić w dziecięcym pokoju? Popularnym rozwiązaniem jest urządzanie antresoli w taki sposób, by kilkulatek mógł swą sypialnię opuszczać za pomocą małej zjeżdżalni lub liny – chętnie mocowanej w pokojach aktywnych chłopców. Łóżko na antresoli może też przybrać nietypowy kształt. Można je urządzić w taki sposób, by przypominało rakietę lub samolot, można je upodobnić do domku na drzewie. Możliwości jest sporo, a jedynym ograniczeniem staje się nasza wyobraźnia.

Antresola to praktyczne rozwiązanie dla każdego. Takie podwyższenie świetnie sprawdzi się nie tylko w dużych pomieszczeniach dla dorosłych, ale i w mniejszych pokojach dziecięcych, które trzeba dopasować do pełnienia kilku funkcji jednocześnie. Antresola daje wiele możliwości, jej popularność nie powinna zatem dziwić.

Filmy produktowe

Redakcja gagaface.pl

Redakcja "GagaFace" to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści dotyczące domu i ogrodu, lifestyle'u, mody, urody i zdrowia. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie, co pozwala na dostarczanie czytelnikom wartościowych i inspirujących treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?