Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda Zasłony w stylu skandynawskim - prostota i estetyka

Zasłony w stylu skandynawskim – prostota i estetyka

Data publikacji 31 grudnia 2020


Wśród wielu stylów wnętrzarskich styl skandynawski nieprzerwanie jest jednym z najbardziej popularnych. Nic w tym dziwnego – łączy on w sobie prostotę, minimalizm i estetykę. Aby urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim warto się dowiedzieć, czym się charakteryzuje i jakie akcesoria są w nim dominujące. Wtedy bez trudu dobierzemy do swoich wnętrz pasujące zasłony, które są nieodłącznym elementem dekoracyjnym stylu scandi.

Charakterystyka stylu skandynawskiego

Styl skandynawski to umiłowanie minimalizmu i prostoty. Dominującymi materiałami są surowce naturalne, czyli drewno, bawełna, kamień, len. We wnętrzach króluje biel, szarość i elementy w kolorze czerni. Coraz częściej jednak gama barw jest rozszerzana o żółć, błękit, rozbieloną zieleń, pudrowy róż. Pomieszczenia urządzone w tym stylu zachwycają przestrzenią, brak w nich zbędnych bibelotów, a każda rzecz wydaje się być na swoim miejscu. Akcesoria, podobnie jak cała idea stylu skandynawskiego, nawiązują do przyrody – we wnętrzach znajdziemy plecione poduchy z lnu, ramki wykonane z kory brzozy, lampy szyszki. Charakterystyczne są również poduszki, pledy i koce, czyli wszystko, co miłe w dotyku i kojarzące się z ciepłem domowego ogniska.

Zasłony do wnętrza w stylu skandynawskim

Podobnie jak inne elementy dekoracyjne, zasłony w stylu skandynawskim są wykonane z jednolitego materiału w stonowanym kolorze. Mile widziane są te w odcieniu kości słoniowej, rozbielonej szarości lub delikatnej zieleni. Zasłony w jasnych barwach pasują do białych ścian, które są znakiem rozpoznawczym stylu skandynawskiego, a ponadto optycznie powiększają wnętrze. Jeśli chcemy postawić na kolor, np. granat, butelkową zieleń lub musztardową żółć, ważne, aby ta sama barwa pojawiła się jeszcze w dekoracjach. To nada pomieszczeniu harmonii i sprawi wrażenie, że aranżacja pokoju nie będzie przypadkowa – a o to właśnie chodzi.
Zastanawiając się nad wyborem zasłon w stylu skandynawskim, warto kierować się minimalizmem – delikatny materiał swobodnie puszczony aż do podłogi, brak chwostów i jakichkolwiek upięć to najważniejsze cechy przypisane temu stylowi. Styl skandynawski stawia przede wszystkim na dobrze oświetlone wnętrza, dlatego zasłony nie powinny zasłaniać zbyt dużej części okna, a jedynie być elegancką dekoracją współgrającą z jednolitymi, długimi firanami. Zasłony są mile widziane zarówno w salonie, kuchni, jak i sypialni – a dzięki podobnym barwom w całym mieszkaniu można je dowolnie dopasować do wybranego przez siebie wnętrza.

Filmy produktowe

Redakcja gagaface.pl

Redakcja "GagaFace" to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści dotyczące domu i ogrodu, lifestyle'u, mody, urody i zdrowia. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie, co pozwala na dostarczanie czytelnikom wartościowych i inspirujących treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?