gagaface.pl

Lifestyle Blog

Dlaczego warto się zdrowo odżywiać
Moda

Dlaczego warto się zdrowo odżywiać?

Choć na temat zdrowego odżywiania mówi się w przestrzeni publicznej praktycznie cały czas, wciąż wiele osób nie bierze sobie tego do serca – by to zauważyć, wystarczy rozejrzeć się wokół. W Polsce wiele osób ma problem z nadwagą, mnóstwo też cierpi na choroby, które mają ścisły związek z niewłaściwym sposobem odżywiania. Warto wiedzieć, że dieta ma niebagatelny wpływ na różne aspekty życia.

Przede wszystkim szczupła sylwetka

Nie trzeba stosować specjalnej diety, by móc uzyskać i utrzymać szczupłą sylwetkę, wystarczy stosować się do zasad racjonalnego żywienia, czyli jadać lekko, często, a mniej, a także unikać niezdrowych produktów. Stosowanie się do tych prostych zalet wielu osobom pozwoliłoby uniknąć przybierania na wadze i potem ciężkiej walki z nadprogramowymi kilogramami. Warto zaś pamiętać, że nadwaga to nie tylko mniej atrakcyjny wygląd i kompleksy, ale też zagrożenia dla zdrowia oraz mniejszy komfort, choćby szybkie męczenie się i problemy przy wykonywaniu różnych czynności, na przykład schylaniu się. Nie dotyczy to przy tym wcale tylko osób z wielką otyłością.

Ważne zdrowie

Sposób odżywiania się ma też bezpośredni wpływ na zdrowie organizmu. Zła dieta nie tylko polega na dostarczaniu organizmowi szkodzących mu składników, jak tłuszcze i cukier, ale też jednocześnie jest uboga w potrzebne mu substancje, jak kwasy omega-3, witaminy i minerały. Na pewno więc warto odżywiać się zdrowo, by unikać tych pierwszych i równolegle dostarczać organizmowi to, co jest mu potrzebne. Pozwoli to uniknąć wielu chorób związanych z nadwagą, ale też po prostu z niewłaściwym żywieniem, jak również skutków niedoborów ważnych substancji, te zaś mogą być bardzo poważne.
Szczególnym zagrożeniem niezdrowa dieta jest dla układu sercowo-naczyniowego. Schorzenia takie są w Polsce prawdziwą plagą i są one najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci. Co ważne, dotyczą coraz młodszych osób!

Zdrowe odżywianie także dla urody

Wymieniając, dlaczego warto się zdrowo odżywiać, nie można zapomnieć o wpływie niektórych składników na urodę. Oczywiście stosowana dieta najmocniej odbija się na figurze, ale nie tylko. Witaminy takie jak A, E i C, obecne między innymi w owocach, mają niebagatelny wpływ na wygląd i młodość skóry. Minerały takie jak cynk, miedź, siarka czy selen wpływają na kondycję włosów, krzem – skóry i paznokci. Przy złej, ubogiej w składniki odżywcze diecie można zauważyć ziemistość cery, matowość i osłabienie włosów czy łamliwość paznokci. Spożywanie fast-foodów i innych tłustych pokarmów przyczynia się też do pojawiania się wyprysków.