Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie Co robić przy zmęczonych oczach

Co robić przy zmęczonych oczach?

Data publikacji 24 października 2021

Wielu z nas boryka się z problemem zmęczonych i podrażnionych oczu. Trudno się jednak temu dziwić. Ekrany komputerów, tabletów czy smartfonów to nasza codzienność. Nie pomaga zbyt mała ilość snu, noszenie soczewek, nieprawidłowa higiena oczu. Zaczerwienione i swędzące oczy domagają się jednak uwagi. Co robić w takich przypadkach?

Jak radzić sobie ze zmęczonymi oczami?

Zmęczone oczy to znak, że potrzebują one odpoczynku. Należy więc ograniczyć korzystanie z urządzeń elektronicznych. Przy okazji warto upewnić się, że w naszej diecie znajdują się produkty bogate w witaminy A, E oraz C. Trzeba również zadbać o odpowiednią higienę oczu i nie dotykać oraz nie trzeć ich brudnymi rękami. Jest to jednak trudne, bo oczy potrafią bardzo swędzieć i szczypać. Aby przynieść im ulgę, trzeba sięgnąć po specjalne krople do oczu, które oczyszczą z nich kurz i podrażnienia, a także będą miały działanie nawilżające, co przyniesie natychmiastową ulgę.

Po jakie krople do oczu sięgnąć?

W aptekach nie brakuje skutecznych kropli do oczu dostępnych bez recepty. Warto zwrócić uwagę na krople marki Blink. Przede wszystkim dlatego, że łatwo dopasować je do swojego problemu. Blink contacts to krople dedykowane osobom noszącym soczewki kontaktowe. Z kolei Blink intense świetnie sprawdzą się w przypadku osób, które są aktywne zawodowo i dużo czasu spędzają przed ekranem komputera. Blink intense – minimsy to doskonała propozycja dla podróżujących. Są one dostępne w jednorazowych fiolkach bez konserwantów, które można szybko i higienicznie zaaplikować do oczu. Blink intense PLUS to z kolei krople dla osób, które doświadczają wyjątkowo uporczywych objawów suchego oka. Cechują się one żelową konsystencją i wyższą lepkością, dzięki czemu na długo utrzymują się na oku. Wszystkie krople z serii Blink zawierają hialuronian sodu. Jest to naturalnie występująca substancja w ludzkim oku, która skutecznie łagodzi podrażnienia. Krople Blink to więc produkt bezpieczny, który szybko przynosi poczucie ulgi. Więcej informacji można znaleźć na stronie Acuvue.pl.

Podrażnione i zaczerwienione oczy to problem, który każdy zna ze swojego doświadczenia. Na szczęście szybko można pozbyć się dyskomfortu sięgając po odpowiednie krople do oczu. Ważne jest także to, aby pozwolić oczom na odpoczynek. Należy dbać o ich higienę oraz prawidłową dietę. Oczy to narząd, który potrafimy bardzo nadwyrężać. Warto więc mieć na uwadze jego stan. Uciążliwe poczucie swędzenia i pieczenia można zniwelować, a także przynieść oczom dużą ulgę.

Filmy produktowe

Redakcja gagaface.pl

Redakcja "GagaFace" to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści dotyczące domu i ogrodu, lifestyle'u, mody, urody i zdrowia. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie, co pozwala na dostarczanie czytelnikom wartościowych i inspirujących treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?