Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie Która woda jest najzdrowsza

Która woda jest najzdrowsza?

Data publikacji 26 października 2021

Woda jest niezbędnym elementem życia każdego organizmu. Stanowi ponad 60% masy ciała i znajduje się w składzie każdej naszej komórki oraz płynów ustrojowych.

Żeby zachować zdrowie i dobrze funkcjonować, należy ją regularnie spożywać w odpowiednich ilościach, ponieważ jej nadmiar również może być szkodliwy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wód, dlatego też warto dowiedzieć się, po którą najlepiej sięgać.

Jakie znaczenie ma woda do prawidłowego funkcjonowania organizmu?

Odpowiednie nawodnienie organizmu pozwala utrzymać stałą temperaturę ciała i regulować gospodarkę wodno-elektrolitową. Ponadto woda odpowiedzialna jest za prawidłowy przebieg wszystkich reakcji metabolicznych.

W przypadku odwodnienia już nawet na poziomie 1% mogą zostać wywołane niepożądane objawy. Będziemy mogli odczuwać zmęczenie, problemy z koncentracją, mniejszą ochotę do pracy i spadek sił fizycznych, a także obniżenie nastroju.

Jeżeli dojdzie do utraty płynów na poziomie 4%, to wtedy dochodzi do znacznie poważniejszych zaburzeń funkcjonowania organizmu. Mogą występować bóle głowy i wzrost temperatury, a także przyspieszony oddech. Przekroczenie ubytku wody na poziomie 8% może doprowadzić nawet do śmierci. Dlatego tak istotne jest codzienne spożywanie odpowiedniej ilości wody.

Jakie jest zapotrzebowanie na wodę u człowieka?

To, ile wody dziennie musimy spożywać, zależy od naszej płci, wieku, konkretnej diety, temperatury otoczenia oraz aktywności fizycznej. Jeżeli cały dzień przebywamy w normalnych warunkach, to zaleca się przyjmować około 30 ml płynu na kilogram masy ciała.

Ważny jest także odpowiedni nawyk picia wody. Najlepiej jest spożywać płyny w ciągu dnia w małych ilościach, ponieważ tylko w ten sposób organizm będzie w stanie efektywnie je wykorzystać.

Każdy sklep oferuje wiele różnych rodzajów wód i żeby wybrać te najlepszą, powinniśmy zapoznać się ze składem mineralnym podanym na etykiecie. Można oczywiście zrezygnować z zakupów i postawić na dystrybutor wody w domu.

Dlaczego warto zamówić dystrybutor wody?

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na dystrybutor wody w firmie czy w domu, to zawsze wiążą się z tym pewne korzyści. Pierwszą jest oczywiście oszczędność, ponieważ cena za litr wody źródlanej jest porównywalna do tej butelkowej kupowanej w sklepach.

Najlepsze jest to, że oszczędzamy na dostawie, ponieważ nie ponosimy za nią żadnych dodatkowych kosztów. Nie płacimy również za stojak na butle i dystrybutor, który podaje zarówno wodę zimną, jak i ciepłą. Natomiast jeśli zdecydujemy się na urządzenie z filtrowaniem wody, to zaoszczędzimy jeszcze więcej.

Oczywiście najważniejszą korzyścią wody z dystrybutora jest jej wysoka jakość. Zamawiając wodę u sprawdzonego dostawcy, mamy pewność, że będzie ona miała doskonały smak i zapach, a także niezbędne wartości odżywcze. Dlatego też warto postawić na dystrybutory, z których możemy pobierać wodę z cennymi dla organizmu minerałami, wapniem, potasem i magnezem.

Sprawdź ofertę firmy https://www.aquamo.com.pl/.

Filmy produktowe

Redakcja gagaface.pl

Redakcja "GagaFace" to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści dotyczące domu i ogrodu, lifestyle'u, mody, urody i zdrowia. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie, co pozwala na dostarczanie czytelnikom wartościowych i inspirujących treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?