Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda Makijaż na imprezę

Makijaż na imprezę

Data publikacji 14 grudnia 2020


Makijaż na imprezę musi kobietę wyróżniać, podkreślać jej urodę, ale również pokazać jej styl.

Przed przystąpieniem do jakiekolwiek makijażu, należy zadbać o swoją cerę, żaden makijaż nie będzie dobrze wyglądał na zaniedbanej skórze.

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa, więc twarz musi zostać oczyszczona, nawilżona i zabezpieczona, w tym celu korzysta się z maseczek, peelingów do twarzy i kremów.

Podkład, korektor i puder.

Podstawą makijażu jest odpowiednio dobrany podkład, można go dopasować poprzez nałożenie testera na szyję, jego kolor powinien się jak najbardziej wtopić w skórę. Korektor musi natomiast być o ton jaśniejszy od pokładu, tak by kamuflował cienie, ale również rozjaśniał obszar pod oczyma. Warto się zdecydować na puder transparentny, który jest bezbarwny i utrwali makijaż.

Konturowanie

Na imprezach wieczornych nie ma światła dziennego, dlatego konkurowanie musi być mocniejsze, by było widoczne w ciemnościach. Rozświetlacze natomiast mają w takich miejscach duże pole do popisu – na rynku jest mnóstwo produktów, które sprawią, że kobieta będzie swym błyskiem przyciągać uwagę.

Cienie do powiek

Na imprezach szaleje się z kolorami, więc intensywne i błyszczące cienie w makijażu oczu to dobry wybór. Można się także zdecydować na ciemne, zmysłowe smoky eye lub po prostu użyć połączeń wielu odważnych kolorów. Warto jednak zachować regułę mówiącą, że im jest bliżej zewnętrznego kącika oka, tym ciemniejsze cienie należy kłaść, a im bliżej wewnętrznego kącika, tym jaśniejsze. Sam wewnętrzny kącik, warto rozświetlić rozświetlaczem lub jakimś jasnym błyszczącym cieniem.

Eyeliner

Kocie kreski na oczach potrafią czynić cuda w makijażu oczu, w przypadku imprezy warto zdecydować się na długie i grube kreski.
Brak wprawy potrafi jednak zepsuć humor i cały efekt, warto więc najpierw zrobić szkic kreski, zanim niefortunnie pociągniemy eyelinerem po powiece. Można również przykleić taśmę klejąca pod oko, która będzie wytyczać kierunek i granice eyelinera.

Tusz do rzęs i rzęsy

Tusz należy wybrać do rodzaju rzęs – cienkie potrzebują pogrubienia, a krótkie wydłużenia, można się także zdecydować na oba te efekty. Rynek oferuje dużo rodzajów tuszy o różnych właściwościach, niektóre z nich mają dwie mascary do różnych efektów, a także nawet i lusterko wbudowane w opakowanie.

Efekt można jeszcze bardziej podbić, używając sztucznych rzęs lub kępek.
Sztuczne rzęsy są różnego rodzaju i wielokrotnego użytku, kępki są jednorazowe i zagęszczają i wydłużają rzęsy, ale dużo prościej nałożyć kępki niż całe rzęsy.

Usta

Jeśli makijaż oczu jest mocny, warto zdecydować się na delikatny makijaż ust. Wyjątkiem są czerwone szminki, które są ponadczasowe i wpasowują się idealnie w ciemny makijaż oczu.

Filmy produktowe

Redakcja gagaface.pl

Redakcja "GagaFace" to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści dotyczące domu i ogrodu, lifestyle'u, mody, urody i zdrowia. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie, co pozwala na dostarczanie czytelnikom wartościowych i inspirujących treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?