gagaface.pl

Lifestyle Blog

Jak dobrać fluid
Uroda

Jak dobrać fluid – najważniejsze zasady

Dobrze dobrany fluid to podstawa i gwarancja dobrego makijażu. Pozwala rozświetlić zmęczoną cerę, wyrównać jej koloryt, przykryć przebarwienia, wypryski czy inne niedoskonałości. Dobrze dobrany fluid to taki którego nie widać i taki, który nie tworzy efektu maski. Na rynku dostępnych jest wiele fluidów i nie jest łatwo wybrać ten najodpowiedniejszy. Zatem jak dobrać fluid, aby uzyskać pożądany efekt gładkiej, matowej cery i ukryć niedoskonałości czy objawy zmęczenia? Zanim zabierzemy się do porównywania cen i marek warto sprawdzić jaki mamy typ cery oraz jej koloryt, gdyż to dwa główne czynniki, które powinny decydować o wyborze.

Fluid, a rodzaj cery

Bardzo ważne jest, aby dobrać fluid do rodzaju cery. Ten dla cery suchej powinien w swoim składzie zawierać składniki nawilżające i odżywcze. Pełni wówczas funkcję nie tylko podkładu, ale również kosmetyku, który ma zadanie nawilżyć skórę. Należy zwrócić uwagę, aby podkład do cery suchej zawierał w swoim składzie witaminę E, chroniącą przed wolnymi rodnikami oraz substancje, które zapobiegają wysuszeniu.

Dla cery tłustej i mieszanej należy dobrać taki fluid, który stworzy efekt matu i zlikwiduje lub zniweluje wszystkie miejsca, które się błyszczą i wyglądają nieestetycznie. Godne polecenia są fluidy matujące z substancjami pochłaniającymi nadmiar sebum i mające w składzie wyciągi z ziół, np. szałwii i herbaty, które dodatkowo zwężą rozszerzone pory.

Skóra wrażliwa, skłonna do podrażnień będzie wymagać fluidu hipoalergicznego, delikatnego, o składzie jak najbardziej zbliżonym do naturalnego. Zagwarantuje to efekt gładkiej zdrowej skóry bez alergii. Fluid przeznaczony do cery wrażliwej często będzie miał w swoim składzie składniki kojące i łagodzące ewentualne podrażnienia.

Fluid, a karnacja

Jedna z najważniejszych zasad przy wyborze odpowiedniego fluidu to kolor skóry. Osoby z natury blade, o bardzo jasnej karnacji nie mogą stosować fluidu ciemnego, gdyż twarz będzie wtedy wyglądać karykaturalnie, a odcięcie pomiędzy twarzą i szyją będzie bardzo widoczne. Dodatkowo zbyt ciemny fluid podkreśli wszelkie niedoskonałości: zmarszczki i bruzdy, wypryski czy nawet cienie pod oczami.

Aby sprawdzić, który odcień fluidu będzie dla nas najbardziej odpowiedni wystarczy zrobić prosty test: odrobinę kosmetyku rozprowadzić na wewnętrznej stronie nadgarstka. Skóra tam jest bardzo delikatna, cienka i nienarażona na bezpośrednie działanie słońca. Można również zaaplikować fluid na bok twarzy – w miejscu połączenia żuchwy z szyją. Dobrze dobrany podkład sprawi, że nie będzie żadnej różnicy w odcieniu pomiędzy twarzą, a szyją czy dekoltem.