gagaface.pl

Lifestyle Blog

Sukienka czy spodnie
Moda

Sukienka czy spodnie?

Coraz więcej kobiet uważa spodnie za podstawę swojej garderoby. Nie brakuje jednak pań, które podobnie jak we wcześniejszych latach – preferują spódnice lub sukienki, ponieważ są postrzegane jako bardziej formalne i cóż – bardziej kobiece. Co na to wpływa i czy da się ostatecznie rozstrzygnąć tę batalię? Sprawdźmy!

Moda i pogoda – czyli co wpływa na wybór garderoby

Moda jest naprawdę ważnym czynnikiem decydującym, gdy przychodzi pora wybrać sukienki plus size, czy spodnie. W tej chwili wiele fashionistelk często nosi sukienki w bardziej formalnym otoczeniu, natomiast po południu często stawiamy na spodnie damskie xxl. Praktyczność jest kolejnym czynnikiem, który jest ściśle związany z trendami. Jeśli chodzi o pozostałe czynniki – tak, pogoda jest istotnym aspektem, ale nie aż tak dużym, jak można by pomyśleć, a zwłaszcza, jeśli chodzi o wybór stroju do pracy, ponieważ większość biur ma ogrzewanie i klimatyzację.

Ostatecznie więc wybór sprowadza się do osobistych preferencji, czyli de facto do tego, w czym każda z nas czuje się po prostu dobrze i komfortowo. Wybór ten jest łatwiejszy również dlatego, że sklepy z modą damską jak Tono.pl mają szeroką i interesującą propozycję zarówno dla Pań będących fankami sukienek, jak i spodni.

Podsumowanie: co wybrać sukienkę czy spodnie?

Być może kilka tych faktów pomoże Ci następnym razem podjąć decyzję. Przyjęło się, że kobiety zwykle noszą spodnie, gdy jest zimno, a spódnice – gdy jest cieplej. Wiele kobiet ubiera się w zależności od nastroju lub czynności po pracy.

Jak plany wpływają na podjęcie decyzji?

  • Spotkanie z przyjaciółmi po pracy – sukienka,
  • Po pracy powrót prosto do domu – spodnie.

Na koniec warto dodać, że ostatecznie poziom komfortu każdej z nas jest subiektywny. Jeśli sama najlepiej czujesz się w sukience średniej długości – noś ją tak, często jak masz ochotę. Jeżeli lepiej Ci wtedy, gdy paradujesz w dobrze dopasowanych dżinsach – idź w tę stronę, również w pracy, o ile przyjęty w profesjonalnym środowisku dress code na to pozwala.