gagaface.pl

Lifestyle Blog

Jak dbać o przedłużone włosy?
Uroda

Jak dbać o przedłużone włosy?

Wiele kobiet decyduje się na zagęszczenie lub przedłużenie włosów. Aby po zabiegu utrzymywały się jak najdłużej w dobrej formie, trzeba je odpowiednio pielęgnować. Jak dbać o przedłużone włosy?

Czesanie przedłużonych włosów

Codzienne czesanie włosów, w tym także bezpośrednio przed myciem, powinno być dla każdego człowieka normą. W przypadku przedłużeń konieczne jest jednak zwrócenie szczególnej uwagi na technikę działania i dobór narzędzi. Przede wszystkim należy pamiętać, żeby robić to delikatnie, bez nadmiernego szarpania i ciągnięcia, ponieważ może to poskutkować zniszczeniem, splątaniem lub wyrwaniem niektórych pasm. Najlepiej fryzurę podzielić na części i zacząć rozczesywanie od końcówek, a następnie stopniowo przechodzić coraz wyżej. Warto też wyposażyć się w akcesoria do czesania dedykowane posiadaczom przedłużanych włosów. Dobra szczotka czy grzebień z odpowiednim rozstawem zębów z pewnością będą tu trafnym rozwiązaniem.

Mycie i suszenie

Kolejna rada na temat tego, jak dbać o przedłużone włosy, dotyczy ich mycia i suszenia. Przed przystąpieniem do czynności, konieczne jest dokładne rozczesanie, by uniknąć nieprzyjemnego splątania. Samo mycie najlepiej przeprowadzać w normalnej pozycji, pod prysznicem, przesuwając dłonie z szamponem po kolejnych pasmach. Niewskazane jest pochylanie głowy w dół czy intensywne szorowanie i szarpanie. Woda powinna mieć odpowiednią temperaturę (nie może być zbyt gorąca). Należy też ustawić jej strumień tak, aby nie było za mocny i nie spowodował zniszczenia pasemek. Po umyciu włosy należy delikatnie wytrzeć – wystarczy jedynie przyłożyć ręcznik i odcisnąć wilgoć w materiał. Jeśli to możliwe, lepiej pozwolić włosom na naturalne wyschnięcie. W innym wypadku przyda się dobrej jakości suszarka jonizująca. Na pasma należy skierować niezbyt ciepły strumień (gorące powietrze może uszkodzić łączenia), zachowując bezpieczną odległość (minimum 20 cm). Potem można ułożyć je w odpowiedni sposób, pamiętając o uważnym korzystaniu z prostownicy i unikaniu tapirowania.

Pielęgnacja

Mówiąc o tym, jak dbać o przedłużone włosy, nie można pomijać pielęgnacji. W tym wypadku jest ona szczególnie ważna, ponieważ tego rodzaju włosy mogą szybciej ulegać uszkodzeniom. Aby fryzura nie była zniszczona, warto stosować, zwłaszcza na końcówki, odpowiednio dobraną odżywkę. Na całą długość warto z kolei nakładać naturalne olejki (np. z czarnuszki, arganowy). Produkty te doskonale nawilżają, regenerują, odżywiają i chronią włosy przed różnorodnymi czynnikami, takimi jak promienie UV, skrajne temperatury, zanieczyszczenia.