Strona główna
Dom i Ogród
Tutaj jesteś
Dom i Ogród

Jak wyposażyć winiarnię – podstawowe urządzenia

Data publikacji 9 maja 2022


W dzisiejszych czasach bardzo popularnym alkoholem stało się wino, które nie należy do napojów wysokoprocentowych w porównaniu z innymi napojami alkoholowymi np. wódką. Dodatkowo trunek jest uniwersalny z tego względu, że pasuje do każdej potrawy. Biorąc pod uwagę gatunki wina możemy wyróżnić m.in. wino wytrawne, słodkie, musujące, które różnią się między sobą nie tylko pod względem smaku, ale również i barwą czy zapachem. Jednakże na smak wina wpływa wiele czynników w tym m.in. szczep, z jakiego zostało wyprodukowane, ale znaczenie ma także sposób jego przechowywania. Jakie urządzenie należy zakupić do odpowiedniego trzymania wina?

W jakich warunkach należy przechowywać wino?

Pomieszczeniem, w jakim przechowane są butelki wina jest zazwyczaj piwnica. Suterena jest wybierana do przechowywania butelek z winem ze względu na występującą tam wilgoć, czy stosunkowo niska temperatura w porównaniu z innymi pokojami w domu. Z kolei biorąc pod uwagę sposób ułożenia butelek w piwniczce, to powinny one być przechowywane w pozycji horyzontalnej, powoduje to, że korek ma zawsze kontakt z winem, co odpowiednio wpływa na szczelność przechowywanego produktu. Jednakże kiedy klient nie ma dostępu do piwniczki, to bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup chłodziarki do wina.

Jakie urządzenia są szczególnie niezbędne do przechowywania wina?

To właśnie lodówki na wino pozwalają mieć dostęp do trunku o właściwej temperaturze i umożliwiają go przechowywanie w optymalnych warunkach, zapewniając odpowiednią, wilgotność i warunki leżakowania. Sprzęt tego typu charakteryzuje się odpowiednią budową, z tego względu, że umożliwia na przechowywanie określonej ilości butelek. Biorąc pod uwagę koszty korzystania ze sprzętu to warto jest wybrać lodówki o klasie energetycznej A lub B. Kolejnym istotną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić wagę jest filtr do powietrza, gdyż element wpływa na szczelność korka, który jest wrażliwy na działanie gazów oraz zanieczyszczeń. Z kolei jeżeli mowa jest tutaj o użytkowaniu sprzętu w zaciszu domowym, to kwestia oświetlenia ułatwia korzystanie z urządzenia. Następnym kryterium jest materiał wykonania półek wewnątrz lodówki. Lodówka do wina umożliwia ustalenie dokładnej temperatury panującą wewnątrz. Warto również pamiętać, że silne światło i promieniowanie UV działają niekorzystnie na smak wina. W chłodziarce do wina utrzymywana jest także odpowiednia wilgotność. Niewątpliwą zaletą jest cicha praca urządzenia.

W przypadku wybrania odpowiedniego sprzętu, należy wziąć pod jego uwagę wielkość oraz w jakim celu zostanie ono użyte czy jako uzupełnienie domowej piwniczki, bądź cześć osprzętowania prowadzonego przez nas lokalu gastronomicznego. Na rynku można zaopatrzyć się w lodówki do wina przeznaczone również do zabudowy.

Filmy produktowe

Redakcja gagaface.pl

Redakcja "GagaFace" to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści dotyczące domu i ogrodu, lifestyle'u, mody, urody i zdrowia. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie, co pozwala na dostarczanie czytelnikom wartościowych i inspirujących treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?