Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda

Jaki kolor ścian do sypialni wybrać?

Data publikacji 16 grudnia 2020


Sypialnia to osobiste sanktuarium. To miejsce odpoczynku, relaksu i intymności. Niezależnie od tego, czy jest to główna sypialnia, pokój gościnny, pokój nastolatka czy pokój dziecinny, kolor ścian przypomina o tym, co chcesz czuć przebywając w pokoju.

Dla większości ludzi spokojne i kojące kolory najlepiej sprawdzają się w sypialni. Możesz jednak preferować głębokie, jasne lub nasycone kolory, które pomogą Ci poczuć się bardziej rozbudzonym, czujnym lub romantycznym. Spróbuj odpowiedzieć na pytanie jaki kolor ścian do sypialni wybrać, czytając poniższe wskazówki.

Kolory neutralne – kojące

Neutralne kolory to zawsze bezpieczny i klasyczny wybór w sypialni. Popularne neutralne kolory to:
• kość słoniowa
• ciemnoszary
• szary
• biały
Neutralne kolory to czyste tło sypialni, ponieważ współgrają z innymi jasnymi kolorami dodatków w pomieszczeniu, takimi jak pościel, zasłony, dywany i dzieła sztuki. Neutralne ściany sypialni pozwalają się zrelaksować, podkreślając żywe kolory i wzory akcesoriów.

Neutralne kolory do sypialni niekoniecznie oznaczają tylko kolory podstawowe. Na przykład biała farba rzadko jest tylko czystą bielą. Farby są często mieszane z innymi odcieniami, aby uzyskać na przykład subtelne odcienie różu, niebieskiego, żółtego lub brązowego. Odcień powinien pasować do mebli, dywanu i pościeli. Eksperci od farb w sklepie z farbami pomogą Ci określić neutralny odcień, który będzie najlepiej pasował do Twojej sypialni.

Kolory pastelowe – uspokajające

Pastelowe kolory są łagodne, odprężające i tworzą spokojne otoczenie. Najlepsze pastelowe kolory do sypialni to:
• delikatny błękit
• lawenda
• zielenie
• żółcie
• róże
Sypialnia w pastelowym kolorze może wyglądać elegancko. Znajdź wyrafinowany odcień pasteli, mieszając i dopasowując kilka kolorów. Dodaj do tej mieszanki jasnoszarą pościel i akcesoria, zainspiruj się wodnistymi barwami nadmorskimi lub połącz pastelowe ściany z ciemniejszymi meblami.

Wyraziste kolory

Jeśli odważne i jasne kolory cię uszczęśliwiają, dlaczego nie pomalować ścian sypialni wyrazistym kolorem, aby wywołać uśmiech na twarzy? Na przykład, jeśli kochasz jasne, świeże wnętrza, wypróbuj głębokie wiosenne zielenie. Eksperymentuj z żywymi kombinacjami,
takimi jak czerwień i ciemnozielony lub czerwony i szarobrązowy.

Jest kilka wskazówek, o których należy pamiętać przy wyborze ciemnych kolorów lakieru do sypialni, takich jak czarny lub granat, zwłaszcza jeśli w pomieszczenie jest niewielkie. Unikaj poczucia zamknięcia. Nie musisz malować każdej ściany tym samym kolorem. Wybierz ścianę do pomalowania wyrazistą barwą, a pozostałe ściany pozostaw jaśniejsze. Jeśli masz długą, wąską sypialnię, pomaluj jedną z dłuższych ścian, aby podkreślić długość pokoju

Pamiętaj, że jasne kolory sprawiają, że przestrzeń wydaje się większa, a ciemniejsze optycznie tą przestrzeń zmniejszają. Jeśli do sypialni wpada dużo naturalnego światła, pokój może wydawać się większy.

Filmy produktowe

Redakcja gagaface.pl

Redakcja "GagaFace" to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści dotyczące domu i ogrodu, lifestyle'u, mody, urody i zdrowia. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie, co pozwala na dostarczanie czytelnikom wartościowych i inspirujących treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?