Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie Jakie zioła warto pić dla zdrowia i urody?

Jakie zioła warto pić dla zdrowia i urody?

Data publikacji 6 grudnia 2020


Choć największe koncerny farmaceutyczne stale dostarczają na rynek coraz bardziej zaawansowane leki i suplementy diety, popularność ziół wcale nie maleje, również jeśli chodzi o ich podstawową formę, czyli nie tabletki, a susz używany do przyrządzania naparów. Po takie naturalne, znane medycynie, a także kosmetyce ludowej ,od wieków, środki warto sięgać również dzisiaj, w bardzo wielu przypadkach.

Najpopularniejsze – na wsparcie układu pokarmowego

Zdecydowanie do najbardziej popularnych ziół należą te, które pije się na poprawę trawienia i wsparcie układu pokarmowego. Oczywiście w aptekach nie brakuje leków na przypadłości gastryczne, ale one również oparte są na ziołach, a przy tym zawierać mogą dodatki chemicznych składników, podczas gdy ziołowe herbatki to sama natura. Dodatkowo czasami mają całkiem przyjemny smak, więc nikt nie ma problemu z ich przyjmowaniem, a wręcz można się nimi delektować. Najpopularniejsze zioła wspierające funkcjonowanie układu pokarmowego, przede wszystkim poprawiające trawienie, to między innymi mięta pieprzowa, koper włoski, rumianek, lukrecja, ostropest i lawenda. Sięgając po nie, trzeba jednak pamiętać, że większość z nich wzmaga produkcję kwasów żołądkowych, nie są one więc lekiem na zgagę, a wręcz mogą ją wywoływać gdy ktoś ma tendencje do nadkwaśności.

Na uspokojenie

Bardzo dobrym wyjściem jest też picie ziołowych herbatek na uspokojenie. Wiele osób obawia się sięgać po tabletki uspokajające, wiedząc, że mogą one uzależniać, podczas gdy zioła są w pełni bezpieczne, a także działają łagodnie. W dodatku często wieloaspektowo: koją nerwy, zmniejszają stres, wyciszają oraz ułatwiają zasypianie oraz sprawiają, że sen jest głębszy i zdrowszy. Tak działają między innymi melisa, kozłek lekarski, czyli waleriana, dziurawiec, chmiel, wrzos i lawenda. Można stosować je pojedynczo lub sięgać po mieszanki.

Na menopauzę

Po zioła zwykle sięgają też kobiety zmagające się z przykrymi objawami menopauzy. Zawarte w nich fitoestrogeny świetnie je łagodzą. Są to na przykład lukrecja, czerwona koniczyna, chmiel, pluskwica groniasta czy koper włoski.

A jakie zioła warto pić dla urody?

Ziołowe napary to także znakomity sposób na urodę. Bratek poprawi cerę (między innymi przez wsparcie wydalania toksyn z organizmu, działając moczopędnie), pokrzywa (która również działa w ten sposób) i skrzyp wzmocnią włosy i paznokcie. Oczyszczająco działają również babka lancetowata i mniszek lekarski, które dzięki temu przyczyniają się także do zmniejszania cellulitu.

Filmy produktowe

Redakcja gagaface.pl

Redakcja "GagaFace" to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści dotyczące domu i ogrodu, lifestyle'u, mody, urody i zdrowia. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie, co pozwala na dostarczanie czytelnikom wartościowych i inspirujących treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?