Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Skuteczne porady jak pić więcej wody

Skuteczne porady jak pić więcej wody

Data publikacji 12 grudnia 2020


W dzisiejszych czasach coraz częściej można zauważyć, że temat picia wody jest często poruszany. Dochodzi do tego, ponieważ coraz więcej osób dostrzega u siebie negatywne efekty odwodnienia. A może ono siać prawdziwe spustoszenie w naszym organizmie. Efekty odwodnienia widoczne są równie na zewnątrz, jak i odczuwane w środku organizmu, oraz doprowadzić one mogą do wielu chorób. Bardzo ważne jest, aby pilnować się i wypijać dostateczną ilość płynów każdego dnia. Z reguły zaleca się, aby dzienni wypijać około dwóch litrów czystej wody, a w przypadku kobiet w ciąży czy karmiących piersią ta ilość wzrasta do około 3,5 litrów na dobę, ponieważ zwiększa się zapotrzebowanie organizmu.

Dlaczego pijemy za mało wody?

Podstawowy problem wielu ludzi to zapominalstwo. Dzieje się tak również w przypadku picia wody. W codziennym pośpiech zapominamy o tej przysłowiowej szklance wody, która może naprawdę polepszyć nasz stan zdrowia. Wśród wielu przyczyn niedostatecznego nawodnienia znajdują się też zwyczajne upodobania smakowe. Są ludzie, którzy po prostu nie lubią wody, i zastępują ją sobie słodzonymi napojami gazowanymi, co w żadnym stopniu nie wpływa na nich korzystnie. Albowiem takie napoje obfitują w szkodliwe dodatki, takie jak barwniki czy kwas fosforowy, niszcząc nasze zdrowie.

Zadbajmy o siebie z zewnątrz i wewnątrz.

Odwodnienie bywa przyczyną złego stanu naszych włosów, paznokci a przede wszystkim skóry. To po niej najszybciej dostrzeżemy objawy odwodnienia. Skóra traci jędrność, pogłębiają się zmarszczki i szarzeje. Włosy tracą swój blask oraz tak jak paznokcie są osłabione. Należy zdać sobie z tego sprawę, że nasz organizm to w 70 procentach woda. Jest to zdecydowana większość składu naszego ciała warunkująca jego ogólny dobrobyt. Takie objawy jak bóle głowy, zmęczenie, czy nawet wzdęty brzuch mogą świadczyć również o barku odpowiedniej ilość wody w codziennej diecie. Po ewentualnej konsultacji lekarskiej i wykluczeniu możliwych współistniejących chorób należy samodzielnie zadbać o dobre nawyki, pomagające nam rozwiązać problem, jak pić więcej wody.

Skuteczne sposoby w walce z odwodnieniem.

Posiadacze smartfonów z pewnością skuszą się na specjalne dedykowane aplikacje, które pomagają nam pić więcej wody. Mechanizm ich działania opiera się na cyklicznych przypomnieniach o potrzebie wypicia określonej ilości wody, ustalonej wcześniej przez użytkownika. Może to być 100ml lub cała szklanka, dowolnie jak kto chce. Częstotliwość powiadomień obliczana jest w podziale ogólnej ilości potrzebnej do wypicia wody w ciągu dnia. Aplikacja co pewien czas powiadamia nas dźwiękiem lub wibracją, że przyszedł czas na picie. Drugą opcją jest po prostu wyrobienie zdrowego nawyku, którym jest regularne wypijanie określonej ilość wody. Ta, bogata jest w niezbędne minerały, bez których nie moglibyśmy normalnie funkcjonować. Udowodnione jest nawet, że człowiek potrafi wytrzymać więcej czasu bez jedzenia niż bez wody, dlatego warto dbać o jej spożycie. Warto zatem mieć przy sobie małą butelkę wody wszędzie, gdzie wychodzimy a w domu zaopatrzyć się w zgrzewkę wody lub odpowiedni dzbanek filtrujący, który umożliwia nam picie wody prosto z kranu.

Filmy produktowe

Redakcja gagaface.pl

Redakcja "GagaFace" to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści dotyczące domu i ogrodu, lifestyle'u, mody, urody i zdrowia. Każdy członek zespołu wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie, co pozwala na dostarczanie czytelnikom wartościowych i inspirujących treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?