gagaface.pl

Lifestyle Blog

Na co zwracać
Lifestyle

Na co zwracać, uwagę wybierając obrączki ślubne?

Panowie, którym wydaje się, że to wybór pierścionka zaręczynowego był najtrudniejszym wyzwaniem w ich życiu, w niedalekiej przyszłości muszą zmienić zdanie. Okazuje się, że wielkimi krokami zbliża się moment podjęcia co najmniej równie ważnej decyzji, tym razem dotyczącej znalezienia idealnej obrączki ślubnej. Jak się do niej przygotować, aby podjąć ją sprawnie i uniknąć konfliktów?

Styl obrączek ślubnych

Jedno z pierwszych pytań, jakie zadaje się parze wybierającej obrączki ślubne nie dotyczy wcale jakości złota. Jubiler ma w swojej ofercie wiele rodzajów obrączek, na początku stara się więc ustalić, jaki styl najbardziej odpowiada przyszłym małżonkom. Gdybyśmy mieli mówić o popularności kolejnych z nich bazując na liczbie obrączek, które zostały już sprzedane, z pewnością musielibyśmy zwrócić uwagę na to, że najpopularniejszy jest styl minimalistyczny. Obrączka ślubna utrzymana w takiej konwencji charakteryzuje się prostą formą. Nie posiada też żadnych zdobień, a to sprawia, że jest rozwiązaniem ponadczasowym. Nie przyciąga wzroku, jest jednak również modelem, który nie wychodzi z mody, a to stanowi dla osób ceniących sobie funkcjonalność i prostotę najlepszą rekomendację.

Klasyczne obrączki ślubne także powinny przypaść do gustu minimalistom. Ich forma również jest prosta, choć nie brakuje tu także modeli zdobionych kamieniami. Nie są aż tak typowe, jak omawiane powyżej modele, nadal są jednak na tyle delikatne, że oboje partnerzy mogą wybrać obrączki identyczne, różniące się jedynie rozmiarem. Osoby, które nie chcą nawet słyszeć o tym, co typowe, również mają jednak szansę na znalezienie idealnego dla siebie rozwiązania. To właśnie z myślą o nich powstają tak zwane obrączki nietypowe. Te zwracają na siebie uwagę ze względu na swój niebanalny wygląd, choć należy liczyć się również z tym, że są stosunkowo drogie. Nie może być jednak inaczej, skoro bardzo często za ich wykonanie odpowiedzialni są artyści stawiający na niepowtarzalność swoich dzieł.

Więcej informacji i możliwość zakupu online: https://luva.pl/obraczki-slubne

Z jakiego materiału wybrać obrączkę?

Materiałów, z których wykonana jest obrączka ślubna, jest coraz więcej. W salonach jubilerskich coraz częściej możemy spotkać modele srebrne i platynowe, choć nadal to złoto jest tym, który dominuje. Jego popularność nie jest trudna do wytłumaczenia. Mamy przecież do czynienia z metalem nie tylko wyjątkowo eleganckim, ale również trwałym i prawdziwie wszechstronnym. Przeważnie sprzedawane są obrączki ze złota o próbie 0,585, nie jest to jednak reguła, bo jubilerzy chętnie sięgają także po próby niższe i wyższe. Złoto pojawia się też w różnych kolorach, klasyczne żółte złoto nie jest więc jedynym, na jakie można się zdecydować. Także srebro jest jednak materiałem cieszącym się uznaniem w oczach wielu par. Nie może być zresztą inaczej, skoro jego wyrazista, biała barwa podbija serca. Oczywiście, poza zaletami srebro posiada także kilka wad.

Na pierwszy plan wysuwa się to, że nie jest trwałe, nie ma też aż tak oczywistych konotacji. Dawniej uważano, że srebrne obrączki są przede wszystkim znakiem przyjaźni, lepiej więc nie wybierać ich, jeśli partner lub partnerka przywiązują dużą wagę do symboliki. Innym ciekawym materiałem, z którego może być wykonana obrączka ślubna, jest platyna. Barwa tego cennego metalu szlachetnego jest zbliżona do tej, jaką posiada srebro, choć obrączki platynowe są przy tym wyjątkowo trwałe. Wybierając je należy liczyć się również z tym, że mogą być nieco cięższe niż te powstające ze złota. Z pewnością dla wielu osób ograniczeniem może okazać się także ich cena wyższa niż ma to miejsce w przypadku innych obrączek.