gagaface.pl

Lifestyle Blog

Cegła na ścianie Aranżacje dla wymagających
Moda

Cegła na ścianie Aranżacje dla wymagających

Ściana może się okazać wspaniałą ozdobą każdego wnętrza. Wystarczy wykończyć ją w odpowiedni sposób, by stworzyć unikalną aranżację. Wybór możliwości i materiałów jest tu coraz szerszy, przy czym jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań jest cegła. Co ważne, sprawdza się ona świetnie i w nowoczesnych wnętrzach, i w tych, w których postawiono na styl industrialny.

Cegła na ścianie: dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie?

Cegła to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą się cieszyć trwałą i piękną ścianą. Dzięki cegle można w ciekawy sposób ozdobić wnętrze, można też lepiej zadbać o komfort cieplny. Jak to możliwe? Bo cegła to materiał o wyjątkowych właściwościach, dzięki czemu latem w pomieszczeniach wykończonych cegłą jest chłodniej, z kolei w okresie zimowym łatwiej jest je ogrzać.
Jest to jednocześnie materiał dość uniwersalny, z którego można korzystać w wielu pomieszczeniach. Cegła świetnie sprawdzi się w sypialni oraz w salonie, może też ozdobić ścianę kuchni, np. nad blatem roboczym lub zlewem. Przy odrobinie wyobraźni można znaleźć wiele ciekawych pomysłów na to, w jaki sposób może sprawdzić się cegła na ścianie Aranżacje można dopasować do każdego wnętrza, a pomysłów i inspiracji, z jakich można skorzystać, jest wiele.

Jak wykorzystać moc cegły?

Możliwości jest sporo, przy czym sporo zależy od wnętrza, które chcemy ozdobić w taki sposób. Wielkim błędem jest ozdabianie całego wnętrza cegłą. O wiele lepiej sprawdza się wybranie jednej ściany lub strategicznych miejsc w danym pomieszczeniu. W kuchni mogą być to miejsca w największym stopniu narażone na zanieczyszczenie, w sypialni – ściana nad łóżkiem lub jej fragment. W większym salonie można wybrać jedną ścianę, która zostanie wykończona cegłą, lub jej fragment, np. przy kominku lub szafce telewizyjnej.

Z jakich rozwiązań można skorzystać?

Najlepszym rozwiązaniem może być cegła pełna, nie brak jednak rozwiązań, które mogą się okazać świetną alternatywą. Można postawić na cegłę pociętą na węższe paski, można wybrać płytki klinkierowe, które jednak lepiej sprawdzają się jako ozdoba ścian zewnętrznych. Dobrym rozwiązaniem mogą się też okazać płytki ścienne, wykonane np. z betonu dekoracyjnego lub z wypalanej gliny. Są one chętnie wybierane w chwili, gdy chcemy postawić na cegłę, a jednocześnie korzystać z szerszej gamy kolorów.

Cegła to rewelacyjny materiał dla każdego, komu marzy się piękna i trwała ściana. To jednocześnie cenne wsparcie dla każdego, komu marzy się niebanalna aranżacja wnętrza, które pięknym wyglądem będzie cieszyć przez wiele lat.