gagaface.pl

Lifestyle Blog

Sprawdzone suplementy diety poprawiają zdrowie i są bezpieczne
Moda

Sprawdzone suplementy diety poprawiają zdrowie i są bezpieczne.

Jeżeli nasza dieta uboga jest w niezbędne minerały i witaminy, konieczna okazuje się suplementacja. Niestety, w obecnych czasach często żywimy się szybko i tanio, sięgając po popularne dania typu fast food czy gotowe dania w proszku. Ma to swoje zalety – nie trzeba długo czekać, aby zjeść sycący posiłek. Dodatkowo takie dania dostępne są praktycznie na każdym rogu i w każdym sklepie spożywczym czy punkcie z żywnością na wynos. Znacząco utrudnia to unikanie tego typu żywności, jednak przy zdrowych nawykach i świadomości, ile szkód mogą wyrządzić w organizmie osoby je spożywającej, można skutecznie ustrzec się przed nimi.

Kiedy wystąpią braki w diecie, co robić?

Nawet trzymając się zdrowej diety, zdarza się, że występują w niej istotne niedobory. Może to wynikać ze słabej przyswajalności składników odżywczych i witamin z pokarmu, co w efekcie oznacza ich nadmierne wydalanie. Dieta Polaków jest bardzo uboga w ryby, które są doskonałym źródłem kwasów Omega 3, czyli DHA i EPA. Efekty niedoborów tych kwasów to między innymi słabszy wzrok, obniżona odporność i brak koncentracji. Jeżeli z różnych przyczyn czujemy się zmęczeni, rozdrażnieni lub dostrzegamy szereg innych problemów ze zdrowiem, to po wykluczeniu innych chorób należy zdecydować się na odpowiednią suplementację. Dzięki niej uzupełnimy braki w naszym organizmie i znacząco poprawimy nasz stan zdrowia oraz wygląd zewnętrzny. Mianowicie niedobór witamin i minerałów wpływa również na stan włosów i paznokci oraz kondycję skóry.

Spory wybór suplementów może przyprawić nas o wątpliwości.

W sklepach stacjonarnych, internetowych, aptekach czy nawet na stacjach benzynowych dostępnych jest od ręki multum przeróżnych suplementów, które mają za zadanie pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Należy, albowiem pamiętać, że suplementy to nie leki a jedynie produkty, które mają na celu uzupełnienie naszej diety w witaminy, minerały czy inne składniki odżywcze, na przykład białko. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że pierwszy lepszy suplement może okazać się bezskuteczny. W tym celu należy stosować sprawdzone suplementy, które niejednokrotnie poprawiły już stan zdrowia stosujących je osób. Takie produkty powinny być odpowiednio przetestowane pod kątem nie tylko skuteczności, ale i również bezpieczeństwa. Stosowanie suplementów w czasie ciąży i karmienia piersią również jest dopuszczalne, jeżeli takie są przeznaczone specjalnie dla danej grupy osób i oczywiście po uprzedniej konsultacji z lekarzem prowadzącym.