gagaface.pl

Lifestyle Blog

Sposoby na nadmierne przetłuszczanie się włosów
Moda

Sposoby na nadmierne przetłuszczanie się włosów

Silne przetłuszczanie się włosów jest niezwykle uciążliwym zjawiskiem, tym bardziej, że konieczność ich częstego mycia niekorzystnie wpływa na ich stan, może zatem rodzić kolejne problemy. Przede wszystkim jednak przetłuszczone włosy wyglądają bardzo niekorzystnie, negatywnie wpływając na wizerunek właściciela, a także zwykle towarzyszy im świąd skóry głowy i uczucie nieświeżości. Jak z tym walczyć?

Uwaga na gorącą wodę!

Mycie włosów w gorącej wodzie czy choćby ich spłukiwanie bardzo niekorzystnie wpływa na skórę głowy, stymulując gruczoły łojowe do pracy. Pierwszym więc, o czym muszą pamiętać osoby zmagające się z nadmiernym przetłuszczaniem, jest mycie włosów w ciepłej wodzie, a spłukiwanie ich chłodną. Nie trzeba przy tym obawiać się, że w ten sposób nie zmyje się tłuszczu, gdyż taka rola należy przede wszystkim do szamponu, nie do wody.

Odpowiednie kosmetyki

Warto stosować specjalne kosmetyki do przetłuszczających się włosów, tym bardziej, że często zawierają one składniki gwarantujące przyjemne odświeżenie, jak mentol czy mięta. Jeśli zaś konieczne jest mycie włosów codziennie, trzeba postawić na bardzo delikatny szampon. Może to być zwykły, tani produkt ziołowy lub szampon dla dzieci, który nie podrażni skóry głowy i nie przesuszy pasm.
Warto też zwracać uwagę, by nie stosować produktów, które same w sobie mogą przetłuszczać włosy, jak ciężkie maski czy odżywki (należy stosować je od połowy długości, nie nakładać przy nasadzie), a także nabłyszczacze i wszelkie inne preparaty stosowane bez spłukiwania. Znacznie lepiej będzie sięgać po produkty, które się spłukuje.
Co ciekawe, niewskazane jest też nadmierne wysuszanie skóry głowy, gdyż również na to może ona reagować szybkim przetłuszczaniem. Należy zatem uważać na przykład z wcierkami.

Sprytny produkt – suchy szampon

Prawdziwym wybawieniem dla osób, które mają duży problem z przetłuszczaniem się włosów, jest też suchy szampon. Bez trudu można znaleźć go w drogerii, ma go w ofercie wiele firm. A jak działa suchy szampon? Oparty przede wszystkim na skrobi ziemniaczanej, produkt ten wchłania nadmiar sebum, natychmiastowo odświeżając włosy, a przy tym zwykle pięknie pachnie, zapewnia więc efekt odświeżenia. Dodaje też znacznej objętości, której brak towarzyszy przetłuszczaniu. W produkt ten powinny zaopatrzyć się osoby, które chcą uniknąć częstego mycia włosów, jak i takie, które mają tak silny problem, iż mają tłuste włosy już w kilka godzin po umyciu (chociaż to powinno skłonić do wizyty u dermatologa).